Kasa na przejęcia

ANP
opublikowano: 23-02-2007, 00:00

Z nowej emisji akcji Seko chce pozyskać 25 mln zł. Planuje też zwiększyć eksport do 25 proc.

W środę nadzór zatwierdził prospekt emisyjny spółki Seko, specjalizującej się w przetwórstwie ryb. Akcje oferowane są w transzy małych inwestorów obejmującej 850 tys. akcji nowej emisji oraz transzy dużych inwestorów obejmującej 1 300 tys. akcji.

– Planujemy rozpoczęcie oferty publicznej w ostatnim dniu lutego, a debiut PDA na parkiecie jeszcze w marcu. Z emisji chcemy pozyskać 25 mln zł, które przeznaczymy na przejęcie przedsiębiorstw z branży rybnej – mówi Kazimierz Kustra, prezes spółki.

Zapisy na akcje będą przyjmowane w przedziale cenowym od 13 zł do 15,50 zł i rozpoczną się 28 lutego, a zakończą 5 marca. Seko szacuje, że sprzedaż 2006 r. wyniesie około 79,7 mln zł, o 10 proc. więcej niż w roku poprzednim.

Dalszy wzrost zależy między innymi od zwiększenia mocy produkcyjnych Szacujemy, że w 2006 r. eksport produktów stanowił około 7 proc. przychodów, zaś docelowo udział ten ma się kształtować na poziomie 20-25 proc. — mówi Joanna Szymczak, dyrektor ds. eksportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu