KCR odkłada debiut do maja

AMB
opublikowano: 20-03-2008, 00:00

KCR kusi inwestorów wizją 30-procentowego wzrostu. Spółka opóźniła debiut, ale zapewnia, że nie boi się złej koniunktury na giełdzie.

KCR kusi inwestorów wizją 30-procentowego wzrostu. Spółka opóźniła debiut, ale zapewnia, że nie boi się złej koniunktury na giełdzie.

Inwestorzy zainteresowani ofertą publiczną KCR, spółki prowadzącej badania kliniczne nad lekami na zlecenie koncernów farmaceutycznych, poczekają dłużej na jego debiut. Zarządzający spodziewali się, że firma trafi na parkiet w I kw.

— Niestety, nie mamy jeszcze zgody Komisji Nadzoru Fianansowego. 28 marca przekażemy kolejne poprawki do prospektu — mamy nadzieję, że ostatnie. Chcielibyśmy zadebiutować nie później niż w połowie maja. Nie obawiamy się złej koniunktury, bo branża, w której działamy, nie podlega takim krótkoterminowym trendom — mówi Adam Kruszewski, jeden z głównych akcjonariuszy i prezes KCR.

Niewielka na razie spółka (około 10 mln EUR rocznego obrotu) może być kąskiem dla inwestorów, bo działa w perspektywicznej branży, a zarządzający widzą szansę na bardzo dynamiczny rozwój firmy.

— Rynek badań klinicznych w Europie Środkowej i Wschodniej rozwija się najszybciej na świecie. Jego dynamika w regionie to 30 proc. Tempo rozwoju w Polsce jest nieco niższe, ale korzystne regulacje w opracowywanej obecnie ustawie o badaniach klinicznych mogą je dwukrotnie zwiększyć — twierdzi Adam Kruszewski.

KCR chce rosnąć razem z rynkiem, ale też dzięki przejęciom podobnych. Na początku roku kupił czeski Dux. Trwają rozmowy z kolejnymi kandydatami do przejęcia.

— Rozglądamy się też po rynku amerykańskim. Tam prowadzi się najwięcej badań klinicznych. Szukamy podobnej spółki działającej na zbliżoną skalę. Dzięki połączeniu sił moglibyśmy zyskać dostęp do atrakcyjnych zleceń — mówi prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu