KDPW: Najwięcej rachunków inwestycyjnych prowadzi...

DI, KDPW
09-09-2010, 13:48

W sierpniu br. odnotowano wzrost liczby rachunków inwestycyjnych prowadzonych przez uczestników Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Po lipcowym spadku, w sierpniu ich liczba zwiększyła się o 1 155. Na koniec ubiegłego miesiąca banki i biura maklerskie prowadziły w  sumie 1 370 577 rachunków.

Od początku bieżącego roku liczba rachunków zwiększyła się już o blisko 238 tysięcy.

W ujęciu liczbowym najwyższy wzrost liczby rachunków w sierpniu odnotował Dom Inwestycyjny BRE Banku, w którym liczba ta zwiększyła się o 1 043. Drugi w kolejności był Noble Securities, którego liczba prowadzonych rachunków wzrosła o 1 018 w porównaniu do lipca 2010 r. Na trzecim miejscu znalazło się BM Alior Banku – wzrost o 460 rachunków.

Biorąc pod uwagę procentowy przyrost liczby rachunków w sierpniu – największy odnotował Noble Securities, w którym liczba prowadzonych rachunków maklerskich wzrosła o 22 proc.

Pod względem liczby prowadzonych rachunków inwestycyjnych w sierpniu na pierwszym miejscu uplasował się Dom Inwestycyjny BRE Banku (241 462 rachunki), wyprzedzając nieznacznie Centralny Dom Maklerski Pekao SA, w którym na koniec ubiegłego miesiąca było 220 645 rachunków. Na trzeciej pozycji uplasował się DM Pekao SA z liczbą 172 181 rachunków.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, KDPW

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KDPW: Najwięcej rachunków inwestycyjnych prowadzi...