KDPW wnioskuje o unijną autoryzację

opublikowano: 01-10-2017, 22:00

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW) złożył w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o autoryzację zgodnie z wymogami europejskiego rozporządzenia CSDR.

Uzyskanie autoryzacji potwierdzi gotowość do świadczenia przez KDPW usług zgodnych z unijnymi standardami na terenie całej UE, w tym rejestrowania i przechowywania instrumentów finansowych oraz dokonywania rozrachunku transakcji. Złożenie wniosku nie kończy procesu autoryzacji, pozwala jednak na prowadzenie przez KDPW działalności podstawowej.

Kolejnym etapem kluczowym dla statusu KDPW będzie sam proces autoryzacji, który zgodnie z rozporządzeniami unijnymi oraz krajowymi przepisami prawa trwać będzie co najmniej sześć miesięcy. Grupa KDPW ma już autoryzację izby rozliczeniowej KDPW_CCP na podstawie rozporządzenia EMIR i rejestracji repozytorium transakcji w unijnym nadzorze ESMA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu