Kępno dołącza do Mieszkanie+

DI
opublikowano: 04-12-2017, 13:54
aktualizacja: 04-12-2017, 13:55

W Kępnie w woj. wielkopolskim ruszyła budowa 36 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z możliwością późniejszego wykupu. Inwestycja jest realizowana w ramach programu Mieszkania dla Rozwoju, będącego częścią programu Mieszkanie Plus.

4 grudnia br. oficjalnie podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę mieszkań w Kępnie. W dwóch czteropiętrowych budynkach, położonych przy ul. Przemysłowej, powstanie łącznie 36 wykończonych „pod klucz” mieszkań. Średnia powierzchnia lokali wyniesie około 50 m kw.

– Dzięki partnerskiej współpracy z Grupą BGK udało się nam w krótkim czasie przygotować i rozpocząć realizację istotnej dla Kępna inwestycji. Dziś, dwa miesiące po podpisaniu umowy z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą, możemy już zobaczyć zarysy pierwszego piętra budynków. To ważne dla całej społeczności lokalnej, dla której dostępność nowoczesnych, ale niedrogich mieszkań jest kluczem do dalszego rozwoju – podkreślił Piotr Psikus, burmistrz Miasta i Gminy Kępno.

Wsparcie budowy dostępnych cenowo mieszkań jest jednym z priorytetów rządu. Celem jest m.in. stworzenie w Polsce nowego rynku mieszkań na wynajem. Aby to osiągnąć niezbędna jest strategiczna współpraca instytucji państwowych, jednostek samorządu terytorialnego i inwestorów prywatnych.

– Zgodnie ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju pracujemy nad zwiększaniem dostępności mieszkań, szczególnie dla rodzin mniej zamożnych. Program Mieszkanie Plus działa zarówno w dużych ośrodkach metropolitarnych, jak i w mniejszych miejscowościach. To właśnie dostęp do mieszkań jest jednym z czynników, który stanowi dziś o potencjale wzrostu gospodarki. Pomagając polskim rodzinom w stabilnym rozwoju w ich małych ojczyznach, sprawiamy również, że lokalni przedsiębiorcy nie muszą  martwić się o brak rąk do pracy – zaznaczyła Andżelika Możdżanowska, wiceminister rozwoju.

Inwestycję mieszkaniową realizuje Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Kępno Sp. z o.o. w oparciu o finansowanie z funduszu, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości S.A. Całość jest realizowana na zasadach komercyjnych, bez angażowania pieniędzy podatników.

– Naszym celem jest wzmacnianie potencjału ogólnopolskiego rynku mieszkaniowego poprzez realizację inwestycji o istotnym znaczeniu dla lokalnych społeczności. Dlatego w ramach programu Mieszkania dla Rozwoju, będącego częścią szeroko pojętego programu Mieszkanie Plus, realizujemy i finansujemy budowę wysokiej jakości budynków, które – tak jak w Kępnie – są przyjazne rodzinom i spełniają rygorystyczne standardy techniczne – stwierdził Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A.

Kępno jest kolejnym, po Jarocinie, miastem w woj. wielkopolskim, w którym powstają mieszkania na wynajem w oparciu o finansowanie z funduszy, których aktywami zarządza BGK Nieruchomości S.A. Łącznie BGK Nieruchomości S.A. ma w przygotowaniu około 15 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. mieszkań jest już w budowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu