KGHM jest blisko dna

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 28-04-2003, 00:00

Od dwóch miesięcy kurs spółki porusza się w obszarze między 13,2 zł, a 11,35 zł. Gdyby miała się wypełnić ukształtowana w marcu i kwietniu formacja, to kurs spadłby do poziomu dolnego ograniczenia wspomnianego obszaru. Szansa na odwrócenie pojawiła się po sesji w dniu 17-tego kwietnia, kiedy to na wykresie świecowym pojawiła się doji wskazująca, że na rynku panuje niezdecydowanie. Była ona zwiastunem wzrostowej korekty, ale jak się okazało nie na długo.

Rynek nie przyjął najlepiej informacji o możliwości konwersji długu Telefonii Dialog na kapitał w kwocie 1 mld zł. Wydaje się, że rynek nie ocenia tych działań pozytywnie z punktu widzenia samego KGHM-u. W tej sytuacji strefa 11,35 zł, gdzie 6 marca rynek zatrzymał spadki i mocno zwyżkował, to nadal najważniejsze wsparcie. Dopiero po wyraźnym odbiciu od tego dna można oczekiwać wzrostów wyceny spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KGHM jest blisko dna