KGHM nie zakłada rewizji polityki dywidendowej

ISBNews
opublikowano: 18-03-2016, 12:21

KGHM Polska Miedź nie wyklucza wypłaty dywidendy w tym roku i nie zakłada rewizji polityki dywidendowej w ramach rewizji strategii, poinformowali przedstawiciele spółki.

"Oczywiście, nie wykluczamy [wypłaty dywidendy], ale ostateczna rekomendacja będzie w maju" - powiedział prezes Krzysztof Skóra podczas konferencji prasowej.

Dyrektor naczelna ds. kontrolingu i analiz finansowych Renata Wiernik-Gizicka podkreśliła, że polityka dywidendowa zakłada wypłatę do 33% zysku, a ostateczna decyzja zależy także od otoczenia spółki.

"Na dzisiaj nie zakładamy rewizji polityki dywidendowej, natomiast zarząd będzie się rozglądał co do otoczenia" - powiedziała Wiernik-Gizicka.

W kwietniu ub.r. akcjonariusze KGHM zdecydowali na walnym zgromadzeniu o przeznaczeniu 800 mln zł z zysku za 2014 r. na dywidendę, co oznaczało wypłatę w wysokości 4 zł na akcję (łącznie w dwóch ratach).

Na początku lutego br. rada nadzorcza KGHM Polska Miedź odwołała ze składu zarządu prezesa Herberta Wirtha oraz trzech wiceprezesów i powołała na stanowisko prezesa Krzysztofa Skórę, wybrała także dwóch nowych wiceprezesów.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane