KGHM rośnie spekulacyjnie

Dariusz Karolak
28-11-2001, 00:00

KGHM oprócz Elektrimu i PBK był jedyną dużą spółką, którą dało się owocnie spekulować inwestorom z większymi portfelami. Biała świeca z dosyć długim górnym cieniem przełamała 8-sesyjną linię spadków szykując się do ataku na szczyt z 15 XI, 15,35. Przypomnieć KGHM pomógł artykuł w jednym z dzienników, w którym zwrócono uwagę, że niska wycena może doprowadzić do przejęcia KGHM przez jednego z wielkich graczy. To jedna strona medalu. Druga to ciągły niepokój na linii związki-władze, który z pewnością nie przyczynia się do budowania wartości dla akcjonariuszy. Z technicznego punktu widzenia zainteresowanie KGHM będzie uzasadnione po przełamaniu oporu 16 zł.

Spekulacyjne zakupy mają sens wtedy, gdy utrudnią bykom życie podczas testowania oporu, oczywiście pod warunkiem, że cenę 16 zł szybko zobaczymy. Póki co, wzrosty nie zostały potwierdzone nowymi szczytami wskaźników, co powoduje, że do inwestycji w akcje kombinatu należy podchodzić wyjątkowo ostrożnie. Nie zaszkodzi pospekulować, co ułatwia wysoka płynność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KGHM rośnie spekulacyjnie