KGHM szuka prezesa

Magda Graniszewska
opublikowano: 13-03-2018, 22:00

Nowy prezes producenta miedzi i srebra ma się swobodnie poruszać na światowych salonach i nie może być czynnym politykiem.

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko prezesa KGHM ukazało się we wtorek rano. Kandydat ma mieć m.in. wykształcenie wyższe i co najmniej trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Ma też „posiadać wiedzę o zakresie działalności spółki oraz o sektorze, w którym działa”. W ogłoszeniu nie ma standardowego zapisu o wymogu znajomości języka angielskiego, jest natomiast mowa o „swobodzie poruszania się w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz umiejętności pracy w złożonych zespołach menedżerskich”.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

W ogłoszeniu znajduje się też obszerny punkt, który wyklucza kandydatów zaangażowanych w działalność partyjną. Startować w konkursie nie może osoba, która „pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko- -senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego”. Nie może to być też osoba, która „jest zatrudniona przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie innej umowy o podobnym charakterze”. Kandydatury można zgłaszać do 27 marca. Rozmowy kwalifikacyjne przewidziano na 3 kwietnia 2018 r. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magda Graniszewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy