Kibice ponad podziałami

ASS
opublikowano: 19-04-2007, 00:00

Bywają dni, gdy politycy zapominają o kłótniach. UEFA zafundowała nam taki dzień.

Bywają dni, gdy politycy zapominają o kłótniach. UEFA zafundowała nam taki dzień.

Artur Zawisza

PiS

EURO 2012 to wyzwanie inwestycyjne, tzn. trzeba zainwestować publiczne pieniądze, ale to też szansa na zarobek. Przedsiębiorcy mogą zyskać nawet stukrotnie. Tylko idiota na takiej inwestycji straci. Cieszę się, ale jeszcze bardziej będę się cieszył, jak te możliwości wykorzystamy za pięć lat.

Mateusz Piskorski

Samoobrona

Nie ma chyba w Polsce osoby, która by się z tej decyzji nie cieszyła. Samoobrona też tę radość podziela. To powinna być mobilizacja do porządnego przygotowania się, by po mistrzostwach kibice wracali do Polski już jako turyści. Jestem pewien, że zdążymy. Mam nadzieję, że każdy Polak odczuje inwestycje, choćby jadąc do pracy nową drogą.

Donald Tusk

przewodniczący Platformy Obywatelskiej

Wybór Polski i Ukrainy ma wielkie znaczenie cywilizacyjne dla obu krajów. To jest wielka rzecz dla marzeń o postępującej integracji Ukrainy z Europą. Mam taką nadzieję, że my, dzięki tym mistrzostwom Europy, przeskoczymy dwa-trzy pułapy wyżej, jeśli chodzi o dyscyplinę pracy, organizację. Takie rzeczy są możliwe.

Marek Sawicki

poseł PSL

Polacy wielokrotnie pokazali, że jak mają cel, to potrafią go zrealizować. Na organizacji EURO 2012 zyska cały kraj, a szczególnie region południowo-wschodni, gdzie zapóźnienia są ogromne.

Lech Wałęsa

były prezydent

Wierzyłem, że tak się stanie, bo wierzę w solidarność europejską. Ta radosna informacja zastała mnie we Włoszech, z którymi wygraliśmy. Werdykt UEFA pokazuje, że Europa nie kończy się na Odrze, że Europa dostrzega pozytywne przemiany w naszej części Europy i jak najwięcej krajów chce wciągać w orbitę cywilizacji europejskiej.

Wojciech Olejniczak

przewodniczący SLD

Polski sport sobie na to zapracował: nie ma infrastruktury, nie ma stadionów, ale jest autentycznie wola, żeby to wszystko zrobić. Finał będzie pomyślny, jeżeli chodzi o organizację, a mam także nadzieję, ba, pewność, że te mistrzostwa to będzie zwycięstwo polskiej drużyny narodowej. Wygramy EURO 2012 razy dwa — po pierwsze organizacyjnie, po drugie sportowo.

Marek Jurek

marszałek Sejmu

Cieszę się. Znaczenie tego sukcesu, poza satysfakcją kibiców, wpłynie na rozwój infrastruktury sportowej. To jest też szansa na rozwój infrastruktury w ogóle.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu