Kickstarter zmienia prezesa

ŁO
opublikowano: 22-03-2019, 08:19

Dotychczasowy prezes Perry Chen ogłosił swoją decyzję w liście otwartym opublikowanym na firmowym blogu.

Perry Chen jest jednym z trzech współzałożycieli platformy crowdfundingowej Kickstarter, którą uruchomiono w 2009 r. i przez pierwsze pięć lat był jej szefem. Powrócił na fotel prezesa w 2017 r. z zamiarem pełnienia tej roli tylko przez sześć miesięcy.  

Zobacz więcej

Perry Chen, współtwórca i prezes platformy Kickstarter

REUTERS/Pascal Lauener/FORUM

- Te miesiące szybko stały się dwoma latami poświęconymi opracowaniu lepszego sposobu dostarczania podstawowych aspektów naszej usługi dzięki solidnemu systemowi operacyjnemu, silnemu produktowi i zespołowi, który zgromadziliśmy dzisiaj w Kickstarter - pisze Perry Chen w liście.  

TechCrunch informuje, że tymczasowym prezesem zostanie Aziz Hasan, który do tej pory odpowiedzialny był za design i rozwój produktu.  

Kickstarter przygotowuje się do jubileuszu 10-lecia swojej działalności. W tym czasie za pośrednictwem serwisu przekazano 4,2 mld USD i z powodzeniem sfinansowano 160 tys. projektów.  

Jednocześnie w sieci pojawiły się informacje o tym, że pracownicy Kickstartera planują założenie związku zawodowego. Serwis Gizmodo uzyskał oświadczenie platformy, w którym informuje ona, że zna plany utworzenia związku i czeka na dalsze informacje od pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy