Kierowcy pomogą ratować noworodki

opublikowano: 26-01-2017, 22:00

Wcześniaki i noworodki z ciężkimi chorobami otrzymają pomoc od użytkowników aplikacji Yanosik i uczestników programu lojalnościowego Vitay.

Zakupiony dzięki nim mobilny respirator o wartości 30 tys. zł trafi do Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. Placówkę wskazała Fundacja Orlen — Dar serca.

— Szpital w Ostrowie Wielkopolskim to jeden z dwóch w regionie ośrodków zajmujących się leczeniem noworodków z najcięższymi chorobami oraz wcześniaków o marginalnej masie ciała. Dlatego też zdecydowaliśmy przekazać darowiznę właśnie tej placówce — komentuje Iwona Tandecka z Fundacji Orlen — Dar serca.

W jaki sposób kierowcy przyczynili się do darowizny? — Zgłaszają aktualne zdarzenia na drodze i otrzymują podziękowania. Za każde potwierdzenie zdobywają punkty na swoich kartach Vitay, które przeliczane są na złotówki. Co miesiąc do rozdysponowania jest 2 mln punktów, z czego połowa trafia na indywidualne konta kierowców, a pozostałe do potrzebujących — dodaje Kornelia Maciesza z Yanosika.

Akcja Vitay w Yanosik rozpoczęła się w marcu 2015 r. Dotychczas pieniądze przekazano na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie oraz poprawiono oznakowanie dziesięciu przejść dla pieszych w pobliżu płockich szkół. Trwa głosowanie, w którym zostanie wybrany kolejny cel darowizny.

Użytkownicy aplikacji i posiadacze karty Vitay mogą oddawać głosy na jedną z trzech opcji: sfinansowanie kursu prawa jazdy dla usamodzielniających się wychowanków rodzinnych domów dziecka, zakup sprzętu ratownictwa drogowego dla straży pożarnej, wyposażenie komend policji w mobilne miasteczka ruchu drogowego. Głosowanie odbywa się na stronie http://yanosik.pl/ glosowanie-vitay/ i potrwa do 30 czerwca 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu