Kierunek: Skandynawia

opublikowano: 05-11-2015, 22:00

Kontrakty ze Skandynawią pozwoliły Promostalowi znacznie zwiększyć przychody. Ten rok może być równie dobry.

Promostal, firma stalowo-budowlana z Czarnej Białostockiej, w poprzednim roku odnotowała przychody rzędu 66 mln zł, o 30 mln zł wyższe niż rok wcześniej. W tym roku taką dynamikę zamierza utrzymać.

— Zdajemy sobie sprawę, że tak spektakularne zwyżki nie zdarzają się co roku, ale naszym celem jest utrzymanie zbliżonego poziomu przychodów również na koniec tego roku — mówi Agnieszka Stanisławczyk, prezes Promostalu.

Pomoże w tym nie tylko nowa perspektywa unijna, która wpłynie na wzrost popytu na usługi budowlano-montażowe. Działająca od 2008 r. firma obserwuje dobrą koniunkturę na swoje usługi już od jakiegoś czasu, szczególnie na rynku skandynawskim. Kończy właśnie inwestycję w szwedzkim centrum danych jednego z największych portali społecznościowych.

Realizacja zlecenia koncernu Emerson w miejscowości Lulea w północnej Szwecji przebiega dwuetapowo. Pierwsza część inwestycji obejmowała montaż 600-tonowej konstrukcji stalowej hali serwerowni portalu oraz montaż ok. 1600 ton kontenerów ze specjalistycznym wyposażeniem. W drugiej części, rozpoczętej w czerwcu tego roku, Promostal wykona, dostarczy i zamontuje konstrukcję stalową hali o wadze ok. 608 ton.

Promostal zrealizował także dwa projekty w Norwegii: wykonanie i zamontowanie hali terminalu przeładunkowego dla norweskiego producenta nawozów sztucznych i konstrukcję stalową rozbudowanego terminalu lotniczego w Vearnes. Obecnie firma prowadzi na tym rynku pięć projektów, do realizacji których zaangażowała ponad 50 montażystów. Są to m.in. kontrakty dla Skanska Norge, NCC Construction czy Veidekke Entreprenør, o ogólnej wartości ok. 12 mln zł.

— Poza tym realizujemy kontrakty wyłącznie produkcyjne, do których należy np. konstrukcja stalowa szpitala w Danii o wadze łącznej około 3 tys. ton z terminem realizacji na maj 2016 r. — wymienia Agnieszka Stanisławczyk. Promostal nadal szuka pracowników. Obecnie w firmie pracuje ponad 200 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu