Czytasz dzięki

Kim Dotcom zapowiada partię internetową w USA

DI, Bloomberg
opublikowano: 02-12-2014, 11:35

Internet Party przybywa do Stanów Zjednoczonych, zapowiedział Kim Dotcom w swoim wpisie na portalu społecznościowym Twitter.

Bloomberg przypomina, że przedsiębiorcy oskarżanemu o piractwo grozi ekstradycja z Nowej Zelandii do USA. Partia ma rozpocząć działalność w 2015 r.  

Zobacz więcej

Kim Dotcom

Bloomberg

Dotcom jest założycielem popularnego serwisu Megaupload, który służył internautom do wymiany plików. Policja zamknęła serwis w 2012 r. oskarżając właściciela o wspomaganie piractwa na masową skalę.  

Dotcom założył później partię polityczną, której start w wyborach parlamentarnych w Nowej Zelandii zakończył się jednak fiaskiem.

Król piratów wyłożył na działanie ugrupowania 2,4 mln USD z własnej kieszeni, ale teraz zapewnia, że partia w USA będzie finansowana i prowadzona przez obywateli amerykańskich. Dotcom ma pomóc w public relations.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg

Polecane