Kim rozpoczyna ekspansję na Syberię

Adam Brzozowski
opublikowano: 03-06-2003, 00:00

Warszawa. Warszawska spółka Kim, zajmująca się obrotem materiałami budowlanymi, w ramach tworzenia struktur handlowych w Rosji, na Ukrainie i w Kazachstanie, organizuje spotkania z samorządami i biznesmenami z syberyjskich miast — Omska i Krasnojarska. Kolejne ze spotkań, które mają na celu nawiązanie współpracy handlowej odbędą się w dniach 17-18 czerwca.

— Celem ostatniej misji, która odbyła się w dniach 17-23 maja, było rozeznanie możliwości współpracy polskich firm budowlanych w zakresie wykonawstwa obiektów ogólnego przeznaczenia oraz mieszkalnych i promocja wyrobów polskich materiałów wykończeniowych w tym rejonie — mówi Władysław Perucki, dyrektor ds. eksportu Kimu.

W Krasnojarsku i Omsku w 2002 r. oddano do użytku ponad 350 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej. W związku z nową fazą integracji na Wschodzie (od września 2003 r. powstanie bezcłowy rynek obejmujący m.in. Rosję, Ukrainę i Kazachstan) polskie firmy będą mogły liczyć na wspólną realizację wielu inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu