Klaster przemysłowy w Tarnowie może podwoić powierzchnię

opublikowano: 09-02-2007, 14:16

Zarząd Klastera Przemysłowego Plastikowa Dolina w Tarnowie, wchodzącego w skład krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE), planuje podwojenie powierzchni. Wniosek w tej sprawie został już wysłany do Ministerstwa Gospodarki.

Zarząd Klastera Przemysłowego Plastikowa Dolina w Tarnowie, wchodzącego w skład krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE), planuje podwojenie powierzchni. Wniosek w tej sprawie został już wysłany do Ministerstwa Gospodarki.

Jak poinformował w piątek prezes klastera Tomasz Gut, powiększenie tarnowskiej strefy o 25 hektarów byłoby odpowiedzią na zapotrzebowanie inwestorów, którzy są w trakcie lub zagospodarowali już 90 proc. obecnej powierzchni SSE, wynoszącej 26 hektarów.

"Widzimy potrzebę stworzenia nowej oferty dla przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w Tarnowie. Teraz nie możemy im już zaoferować żadnych terenów" - wyjaśnił prezes Gut.

Obszary, które planuje się włączyć do tarnowskiej SSE, należą obecnie do miasta. Na najbliższej sesji tamtejsi radni mają wyrazić zgodę na ich włączenie do klastera.

Do tej pory zezwolenia na działalność na terenie tarnowskiej podstrefy otrzymało 11 firm krajowych i zagranicznych, reprezentujących takie branże jak: hutnictwo szkła, tworzywa sztuczne, budownictwo, chemia i konstrukcje stalowe. Kolejne trzy zezwolenia będą wydane w pierwszym kwartale tego roku. Zadeklarowane nakłady inwestycyjne wynoszą około 100 mln zł, a zatrudnienie - 800 pracowników. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane