Klastry spotkają się w Danii

opublikowano: 13-03-2013, 00:00

Przedstawiciele klastrów z nadbałtyckich krajów będą mogli nawiązać współpracę i znaleźć kontrahentów na spotkaniu w Kopenhadze.

Aby zwiększyć kooperację między branżowymi skupiskami firm z państw leżących nad Bałtykiem (BSR — Baltic See Region), organizowana jest specjalne wydarzenie „BSR Innovation Express: Cluster-to-Cluster Conference”. Odbędzie się ono od 9-10 kwietnia w stolicy Danii i będzie dotyczyć m.in. integracji klastrów, stojących przed nimi wyzwań oraz możliwości finansowania. W wydarzeniu mogą wziąć udział koordynatorzy i członkowie klastrów, przedsiębiorcy i organizacje skupiające firmy.

Duńska Gwardia Królewska podczas ceremonii zmiany warty przed Pałacem Królewskim w Kopenhadze (FOT. M Paździora/Wikipedia)
Duńska Gwardia Królewska podczas ceremonii zmiany warty przed Pałacem Królewskim w Kopenhadze (FOT. M Paździora/Wikipedia)
None
None

Przeznaczone jest także dla innych osób, które chciałyby wesprzeć kooperację między regionami w basenie Morza Bałtyckiego. Będzie to okazja do spotkań bilateralnych z potencjalnymi partnerami biznesowymi i nawiązania współpracy w realizacji wspólnych projektów — szczególnie dotyczących badań, rozwoju i innowacji. Już teraz można wyszukać potencjalnych kontrahentów i zaplanować spotkania z nimi.

Wystarczy skorzystać z narzędzia informatycznego na stronie konferencji: www.cluster- -to-cluster.dk. Tam trzeba się zarejestrować i zaprezentować swoją ofertę oraz propozycję współpracy. Nie warto czekać z tym na ostatnią chwilę — wcześniejszarejestracja to więcej możliwości wolnych terminów u kontrahentów. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale uczestnicy we własnym zakresie muszą pokryć koszty dojazdu i pobytu w Kopenhadze. Na pytania odpowiedzą przedstawiciele organizatorów konferencji: Merete D. Nielsen — merete@netmach. nu i Kaspar Nielsen — kan@netmatch.nu.

5.04

Najpóźniej do tego dnia trzeba się zarejestrować na konferencję i założyć profil online.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane