Kłopot z Telepunktem

Marcin Kuśmierz
08-12-2004, 00:00

Flagowe punkty sprzedaży TP mogą przysporzyć jej problemów. O nazwę i hasła reklamowe Telepunktu walczą inne firmy.

Telekomunikacja Polska (TP) musi zmagać się z kolejnymi problemami. Tym razem poszło o nazwę Telepunkt. To placówki, w których abonenci TP mogą zamówić usługi czy kupić produkty. Formalnego zgłoszenia znaku towarowego „Telepunkt” w Urzędzie Patentowym dokonały jednak w pierwszej połowie 2002 r. warszawska firma Verna oraz przedsiębiorstwo Opal z Katowic. TP zrobiła to dopiero kilka miesięcy później. Dziś może mieć problemy. Czy firmy wystąpią wkrótce przeciw TP? Nieoficjalnie mówi się, że jest to możliwe, a wówczas zażądają sporych pieniędzy. Oficjalnie nie zabierają jednak głosu.

Bo hasło było podobne

Kolejnym przedmiotem sporu jest również hasło reklamowe Telepunktów, które TP promuje w reklamach telewizyjnych. Hasło „Wszystko w jednym punkcie” nie spodobało się firmie mPunkt Polska, największemu dilerowi sieci Plus GSM. Twierdzi on, że działania TP mogą wprowadzać w błąd potencjalnych klientów firmy, bo Telepunkty też sprzedają usługi telefonii komórkowej — tyle że konkurencyjnej Idei. Diler twierdzi, że znacznie wcześniej posługiwał się podobnymi hasłami, również w reklamach telewizyjnych. Chodzi m.in. o slogany „mPunkt telefonia w jednym punkcie” i „w jednym punkcie”. Zostały one zgłoszone do Urzędu Patentowego już 1,5 roku temu.

Puhukiwania mPunktu

Reprezentując mPunkt kancelaria patentowa zażądała, by TP zaprzestała posługiwać się spornym hasłem.

— Nasi prawnicy analizują sprawę. W ciągu najbliższych dni ustosunkujemy się do niej oficjalnie — mówi Barbara Górska, rzecznik TP.

— Jeśli TP tego nie zaprzestanie, sprawa prawdopodobnie skończy się w sądzie — zapowiada Krzysztof Gryczman, prezes mPunktu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kuśmierz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kłopot z Telepunktem