KNF ostrzega przed cypryjskim FXMG

opublikowano: 17-03-2019, 22:00

Na listę ostrzeżeń publicznych trafił 134. podmiot, któremu Komisja Nadzoru Finansowego zarzuca prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia.

 Tym razem jest to cypryjska spółka Depaho, która oferuje usługi foreksowe pod marką FXGM, korzystając z zezwolenia macierzystego nadzoru. Prowadzi przy tym działalność transgraniczną pozyskując klientów w Polsce. Na terenie Polski może przy tym prowadzić biznes polegający na przyjmowaniu i przekazywaniu zleceń. KNF kwestionuje za to prowadzenie działalności doradczej przez Depaho. Po jednej z ostatnich zmian regulacyjnych można to robić w innym kraju przez oddział albo agenta. FXMG nie ma w Polsce oddziału.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu