Koalicja się powiększa

Wiktor Szczepaniak
opublikowano: 23-11-2004, 00:00

Kolejne trzy firmy, o łącznych obrotach sięgających 180 mln zł, przystąpiły do grupy, próbującej zawojować zagraniczne rynki.

W warszawskim Pałacu Sobańskich odbyło się piąte spotkanie koalicji firm spożywczych, które konsolidują działania handlowe i eksportowe w ramach stowarzyszenia Food Business Group (FBG). Przedstawiciele firm omawiali m.in. sposoby finansowania eksportu. W spotkaniu brali udział trzej nowi członkowie.

Dżemy w grupie

— Do grupy przyłączyły się firmy Cenos (konfekcjonowanie kasz), Peklimar (branża wędliniarska) i Stovit (producent dżemów). Łączne obroty tych trzech firm wynoszą około 180 mln zł — informuje Grzegorz Osóbka, sekretarz FBG.

Dodaje, że są to ostatnie firmy przyjęte do grona założycieli stowarzyszenia, które znajduje się już w procesie rejestracji. Spośród nich będą wybrane władze stowarzyszenia. Oprócz nowej trójki do FBG należą: Uno Fresco Tradex, Prymat, Rolnik, Premium Foods, DM Snack, Goliard i Kasol. Łączne obroty firm należących do koalicji powinny w tym roku sięgnąć 1 mld zł.

Jednym z omawianych przez członków FBG projektów biznesowych jest wspólne wystawiennictwo na przyszłorocznych targach spożywczych Anuga w Kolonii, największej imprezie na świecie.

Anuga z funduszy UE

— W ciągu dwóch tygodni trzeba zarezerwować miejsce na tych targach. Dzięki połączeniu sił członków FBG będzie stać na postawienie dużego, 300-metrowego stoiska, zamiast kilku małych i niezauważalnych — mówi Marian Owerko, szef Uno Fresco Tradex.

Przy wynajmie większych powierzchni koszty przedsięwzięcia spadają o 30 proc. Poza tym FBG zamierza ubiegać się o dofinansowanie udziału w targach z funduszy unijnych, przeznaczonych na wspieranie eksportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Koalicja się powiększa