Kolej sprzedaje hektary

MAS
12-01-2010, 08:45

Działka wraz ze starą lokomotywownią w Chełmie to kolejny teren, który oferuje na sprzedaż PKP.

PKP, oddział gospodarowania nieruchomościami w Lublinie, zaplanowały na 25 lutego 2010 r. ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż działki o powierzchni ponad 5,5 ha położonej w Chełmie przy ul. Rejowieckiej. Na jej terenie znajdują się pozostałości obiektów byłej lokomotywowni oraz tory i rozjazdy, które w części, po usunięciu drzew i krzewów oraz naprawie, mogą być eksploatowane (obecnie tory nie są połączone z układem torowym stacji). Budynki znajdujące się na działce są w złym stanie technicznym, ale nabywca będzie mógł je rozebrać. Cena wywoławcza wynosi 3,1 mln zł. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, teren przeznaczony jest pod przemysł i usługi, może także mieścić skład lub bazy. PKP liczą, że duża powierzchnia działki, jak i zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego sprawiają, że działka stanie się atrakcyjnym terenem na po inwestycje, która będzie szansą na rozwój przemysłu i na nowe miejsca pracy.

Wadium dla osób chcących wziąć udział w licytacji wynosi 310 tys. zł. Należy je wpłacić na rachunek sprzedającego najpóźniej do 23 lutego 2010 r. Wadium wygrywającego przetarg zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia, a pozostałym uczestnikom licytacji zwrócone w terminie 7 dni po rozstrzygnięciu. Jeżeli żaden z uczestników licytacji nie zaoferuje ceny nabycia równej co najmniej cenie wywoławczej, wpłacone wadium przepada na rzecz sprzedawcy. Oferenci przystępujący do przetargu zobowiązani są do dokonania wizji lokalnej nieruchomości, którą można oglądać w dni robocze w godz. 8-12.

5,5

ha Taką powierzchnię ma działka w Chełmie wystawiona

na sprzedaż przez PKP...

3,1

mln zł ...a taka jest jej cena wywoławcza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Kolej sprzedaje hektary