Czytasz dzięki

Kolejka po granty na promocję marek

opublikowano: 04-09-2019, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) opublikowała wyniki konkursu, w którym firmy ubiegały się o dotacje na ekspansję.

Wsparcie pochodzi z poddziałania 3.3.3 programu Inteligentny Rozwój (Go to Brand). Na wybrane przez rządową agencję projekty przekazane zostanie dofinansowanie na łączną kwotę 212,3 mln zł. Przedsiębiorcy przeznaczą granty na udział w targach, wystawach, misjach gospodarczych i konferencjach zagranicznych. Dotacje pokryją też koszty usług doradczych związanych z promowaniem działalności gospodarczej. Najwięcej beneficjentów działa w branży IT/ICT i mody.

— Poddziałanie 3.3.3 POIR cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. W tegorocznym konkursie wzięło udział bardzo wielu beneficjentów poprzednich edycji. To oznacza, że widzą oni pozytywny wpływ programu Go to Brand na rozwój międzynarodowej działalności swoich firm — mówi Mariola Misztak-Kowalska, wicedyrektor departamentu internacjonalizacji przedsiębiorstw w PARP.

Konkurs jest ważnym uzupełnieniem oferty wsparcia MŚP mających apetyt na rynki zagraniczne. Katalog kosztów kwalifikowanych — od budowy i najmu stoisk targowych przez podróże służbowe po koszty reklamy — jest dość szeroki.

770 - tyle projektów otrzyma dofinansowanie z programu Go to Brand, z czego 197 jest prowadzonych na Mazowszu.

385 mln zł - o taką kwotę dofinansowania ubiegali się przedsiębiorcy.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane