Kolejka po ostatnie dotacje na śląskie drogi

opublikowano: 09-12-2018, 22:00

Wojewoda śląski zatwierdził 74 wnioski o dofinansowanie gminnych i powiatowych inwestycji drogowych w 2019 r. — informuje PAP.

Każdy samorząd mógł zgłosić do trzech inwestycji. Dotacja nie może przekraczać 3 mln zł i stanowić więcej niż 50 proc. wartości przedsięwzięcia. 271 mln zł — to łączna wartość inwestycje drogowych, na które o dotacje starały się w ostatnim naborze rządowego programu śląskie samorządy. Z tego 123,4 mln zł to kwota dofinansowania, o którą wnioskowały. Odrzucono dziewięć wniosków. To ostatni rok realizacji czteroletniego rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej (na lata 2016-19). W całej Polsce łącznie na program przewidziano 3,5 mld zł, z czego 800 mln zł na ten rok. W tegorocznej edycji 35 dróg lokalnych w woj. śląskim otrzymało już dotacje na około 54 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu