Kolejka po trzodę od skarbu państwa

Ferma-Pol, producent pasz, zbóż i tuczników, wzbudził zainteresowanie branży mięsnej.

O zakup państwowego Ferma-Polu, producenta trzody chlewnej i pasz, powalczy ośmiu inwestorów, wśród nich rodzina Dudów i PKM Duda. Ferma-Pol z Opolszczyzny miał już jedno podejście do prywatyzacji. Na ogłoszenie skarbu w 2013 r. nikt jednak nie odpowiedział. Próbę ponowiono po roku i — jak wynika z komunikatu resortu — do 9 lipca wpłynęło osiem odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji.

Cztery z nich pochodzą od osób fizycznych, a wśród reszty zainteresowanych są Agro Duda, spółka należąca do giełdowego Polskiego Koncernu Mięsnego Duda, Opoka TFI, czyli fundusz założony przez rodzinę Dudów, i BM Kobylin, firma handlująca zbożem, trzodą i węglem.

— Opoka kontynuuje swoje założenia inwestycyjne. Na tej branży się znamy i jest to nasz rodzinny core business. Szukamy też kolejnych podmiotów do przejęcia — ucina Maciej Duda, założyciel Opoka TFI i członek rady nadzorczej stworzonego przez rodzinę Dudów PKM Duda. Opoka ma już w swoim portfelu Pig Farmera, dostawcę surowca wieprzowego. Oszczędny w słowach jest również PKM Duda.

— Nasza strategia dotycząca potencjalnych przejęć jest niezmienna. Stale monitorujemy rynek w zakresie akwizycji związanych z core businessem grupy — ucina Dariusz Formela, prezes PKM Duda.

Ferma-Pol to firma z przychodami przekraczającymi 21 mln zł (w 2013 r.) i zyskiem netto na poziomie ponad 58 tys. zł. Rocznie produkuje 40 tys. tuczników, 12 tys. ton pasz i 14 tys. ton zbóż i rzepaku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIchalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu