Kolejka po wsparcie prawne

opublikowano: 01-07-2019, 22:00

Fachowcy od paragrafów pomogą 52 startupowcom w negocjacjach kluczowych umów inwestycyjnych.

Młode spółki, które prowadzą niesztampowe projekty, nierzadko decydują się na współpracę z inwestorami, w tym m.in. z funduszami VC. Nie zawsze jednak relacje między tymi ostatnimi a start-upami są partnerskie. Zdarza się, że właściciele nowatorskich pomysłów podpisują niekorzystne dla siebie umowy inwestycyjne. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) opublikowała listę przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z usług kancelarii prawnych. Do konkursu rządowej agencji zgłosiły się 73 spółki działające na rynku nie dłużej niż pięć lat. PARP wybrała do wsparcia 52 firmy. Każda z nich otrzyma dofinansowanie na usługi prawne. Fachowcy od paragrafów pomogą młodym przedsiębiorcom nie tylko przygotować, ale także negocjować kluczowe umowy inwestycyjne, od których często zależy sukces prowadzonych projektów. Wsparcie prawników jest szczególnie ważne dla start- -upów przy podpisywaniu dokumentów regulujących szczegóły kooperacji z kontrahentami.

Ponadto specjaliści od przepisów prawnych przygotują krótko działających na rynku przedsiębiorców do analizy legal due-diligence i umów inwestycyjnych. Warto podkreślić, że przedstawiciele biznesu będą mogli przeznaczyć wsparcie nie tylko na konsultacje prawne, ale również na usługi doradcze związane z prowadzeniem negocjacji z funduszami VC i aniołami biznesu. Pieniądze na obsługę prawną start-upów pochodzą z budżetu państwa. W puli jest 1 mln zł. PARP wymagała od wnioskodawców listu intencyjnego dotyczącego współpracy z inwestorem. Rządowa agencja nie wyklucza ogłoszenia w najbliższym czasie kolejnego naboru. Więcej informacji: www.parp. gov.pl.

25 tys. zł Tyle wynosi wsparcie dla każdej spółki biorącej udział w programie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy