Kolejne rekordy na Wall Street

opublikowano: 13-11-2014, 22:09

Pierwsza część czwartkowej sesji na amerykańskich giełdach sugerowała, że byki będą bez żadnych problemów rządzić na parkiecie. Indeksy systematycznie wspinały się na nowe szczyty wspierane m.in. doniesieniami o umowach korporacyjnych i lepszymi niż oczekiwano wynikami spółek.

Jednak w drugiej fazie notowań doszło do osłabienia pro wzrostowych tendencji, a niektórzy gracze zaczęli realizować zyski. Doprowadziło to do zejścia części indeksów poniżej poziomów ze środowego zamknięcia. Pod koniec sesji znów jednak zaatakowała strona popytowa, choć jej potencjał był nieco ograniczony.

Na finiszu indeks DJ IA zyskiwał 0,23 proc., wskaźnik S&P500 rósł o 0,05 proc. zaś Nasdaq zwyżkował o 0,11 proc.

Dobrych nastrojów nie popsuły nawet dane z rynku pracy, gdzie liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła mocniej od prognoz.

Na wartości zyskiwały akcje Wal-Mart Stores, głównego gracza na globalnym rynku sieci handlowych. Amerykański potentat pochwalił się, że jego sprzedaż w USA realizowana przez sklepy działające od przynajmniej 13 miesięcy wzrosła w minionym kwartale po raz pierwszy od siedmiu kwartałów.

Wzięciem cieszyły się też udziały GameStop. Sprzedawca gier wideo planuje skup akcji własnych o wartości 500 mln USD.

Ponad 17-proc. aprecjacja notowań stała się udziałem walorów DeamWorks Animation. Studio filmowe prowadzone przez Jeffreya Katzenberga stało się celem przejęcia przez Hasbro, a oferta ma opiewać na ponad 30 USD za akcję.

Niewielkie wahania kursu odnotowywano na papierach Procter & Gamble. Może to nieco dziwić zważywszy na fakt, że odkupieniem od P&G marki Durcell, producenta znanych baterii zainteresował się wehikuł inwestycyjny Berkshire Hathaway, należący do słynnego miliardera Warrena Buffetta. Kwota transakcji może przekroczyć 4,7 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane