Kolejny dzień korekty

Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM
06-08-2009, 18:03

Złoty stracił w czwartek po ponad 3 grosze w relacji do dolara i euro. O godzinie 17:37 kurs USD/PLN testował poziom 2,8846 zł, a EUR/PLN 4,1416 zł. Dzisiejsze wzrosty obu par, podobnie jak to miało miejsce we wtorek i środę, są korektą trwającego trzy tygodnie, systematycznego umocnienia polskiej waluty. Proces ten nie miał dziś jednak wsparcia ze strony rynków akcji, gdzie przeważały lekko pozytywne nastroje.

Pośredniego wpływu na notowania nie miała również, zaskakująca decyzja Narodowego Banku Czech o obniżce stóp procentowych o 25 punktów bazowych, która sprowadziła główną stopę do poziomu 1,25 proc. Bez wpływu pozostały też, zgodne z prognozami, decyzje Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii o pozostawieniu kosztu pieniądza na dotychczasowych poziomach.

W piątek, a także w pierwszej połowie przyszłego tygodnia, korekcyjne wzrosty USD/PLN i EUR/PLN mogą być kontynuowane. Warunkiem jest pogorszenie klimatu inwestycyjnego na globalnych rynkach (to realny scenariusz). Przestrzeń do swobodnego wzrostu jest jednak ograniczona bliskością poziomów oporu na wykresach obu par. W przypadku dolara jest to strefa 2,90-2,91 zł, a w przypadku euro nieco szersza strefa 4,15-4,20 zł. Dopóki kursy obu walut znajdują się poniżej tych poziomów, prawdopodobieństwo umocnienia złotego w perspektywie kolejnych tygodni jest większe, niż osłabienia.

Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kolejny dzień korekty