Kolejny słaby miesiąc McDonald’s

opublikowano: 08-12-2014, 15:46

Listopad nie był specjalnie udanym miesiącem dla największej na świeci sieci restauracji typu fast food, informuje Reuters.

W minionym miesiącu amerykański koncern odnotował większy niż spodziewali się analitycy spadek sprzedaży

W ujęciu globalnym przychody zrealizowane przez placówki działające na rynku od przynajmniej 13 miesięcy obniżyły się o 2,2 proc. podczas gdy średnia prognoza analityków zakładała spadek rzędu 1,7 proc. Firma dodatkowo ostrzegła, że skandal z dostawami w Chinach obniży zysk w ostatnim kwartale 2014 r. o 7 do 10 centów na akcję.

McDonald’s pracuje obecnie nad odzyskaniem zaufania w Chinach i Japonii, po tym jak telewizja pokazała, że pracownicy amerykańskiego koncernu m.in. wykorzystywali do sporządzanych posiłków przeterminowane mięso i przebijali daty ważności.

Sprzedaż w lokalach w Europie w listopadzie 2014 r. spadła o 2 proc. zaś w regionie Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki o 4 proc.

Jeszcze gorszy wynik odnotowano w przypadku rodzimego rynku. Sprzedaż w USA spadłą o 4,6 proc. przy średniej prognozie na poziomie 1,9 proc. Porównywalna sprzedaż w „tych samych lokalach” nie wzrosła w USA od października 2013 r. 

Według spółki, silny dolar zredukuje zysk spółki w IV kwartale o 7-9 centów na akcję.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy cena akcji McDonald’s zniżkowała o 5,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kolejny słaby miesiąc McDonald’s