Kolekcja zdjęć Westona do kupienia na aukcji

opublikowano: 19-09-2014, 13:47

Dom aukcyjny Sotheby wystawił na sprzedaż prawie 550 fotografii autorstwa znanego amerykańskiego fotografa, malarza Edwarda Westona, informuje serwis AP.

Mają one być sprzedane łącznie w jednym pakiecie podczas aukcji w nowojorskim oddziale spółki. Zdaniem ekspertów kolekcja może ociągnąć cenę od 2 do 3 mln USD.
Jak informuje Sotheby, zdjęcia te są największą kolekcję wydruków wykonanych przez Cole Westona z negatywów zrobionych przez ojca, jaka znajduje się w prywatnych rękach. Cole Weston zmarł w 2003 roku.

"Nude on Sand, Oceano", fotografia autorstwa Edwarda Westona z 1936 przedstawiająca jego żonę Charis.
Zobacz więcej

"Nude on Sand, Oceano", fotografia autorstwa Edwarda Westona z 1936 przedstawiająca jego żonę Charis. źródło: Sotheby's by Bloomberg

Prace Edwarda Westona to przede wszystkim krajobrazy, akty, muszle, wydmy i roślinność, charakteryzujące się miękką ostrością malarską. Był on jednym z członków założycieli Group f/64..Nazwa pochodzi od ustawienia przysłony w aparacie pozwalającego na zmaksymalizowanie ostrości zarówno pierwszego planu, jak i tła.

Edward Weston zmarł w 1958 roku w Monterey w Kalifornii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy