Komercja wraca do łask

DI
opublikowano: 12-10-2009, 15:22

Na rynku nieruchomości komercyjnych w Londynie w kolejnym, drugim kwartale z rzędu odnotowano wzrost aktywności inwestycyjnej - wynika z najnowszych badań firmy Cushman & Wakefield .

Zobacz więcej

Dzielnica West End w Londynie

Wyniki za 3 kw. 2009 pokazują, że na rynku w Londynie Centralnym w dzielnicach West End oraz City & Docklands zawarto transakcje opiewające na sumę 1,602 miliardów funtów brytyjskich, co stanowi wzrost o ponad 12% w stosunku do 2 kwartału (1,432 mld funtów) oraz wzrost o 29% w porównaniu do tego samego kwartału ubiegłego roku. Po raz pierwszy od 2 kw. 2007 r. rynek odnotował wzrost w dwóch kwartałach z rzędu.

W dzielnicy West End po raz kolejny odnotowano największy wzrost aktywności, przy obrotach wynoszących 909 milionów funtów, co stanowi wzrost o 24% w porównaniu z 732 milionami funtów w 2 kwartale oraz o 32% w stosunku do 3 kw. ubiegłego roku.  Nie zaobserwowano oznak typowego ograniczenia działalności w tzw. przerwie wakacyjnej i sprzedający zaczynają wykorzystywać rosnący przez cały obecny rok popyt ze strony nabywców.

Ponad 70% wszystkich transakcji stanowiły inwestycje zagraniczne. Jedną z przyczyn jest stale słabnąca pozycja funta oraz szybsza niż na innych globalnych rynkach korekta, obserwowana na rynku londyńskim, jak i krajowym, co stanowi dla inwestorów gwarancję korzystnych zwrotów.

Najbardziej znaczącą transakcją ubiegłego kwartału opiewającą na kwotę nieco ponad 1 miliard funtów było przejęcie przez fundusz Blackstone 50% udziałów w należącym do spółki British Land kompleksie biurowym Broadgate usytuowanym w centrum finansowym Londynu, dzielnicy City.

Więcej informacji na temat rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych na stronie www.industrial.pl. Więcej informacji na temat rynku powierzchni biurowych na stronie www.cwoffice.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Komercja wraca do łask