Komisja Finansów: znaczki skarbowe do końca 2008 r.

23-05-2007, 16:46

Podatnicy, którzy nie wykorzystali znaczków skarbowych kupionych w ciągu ostatnich 12 lat, mogliby je wykorzystać do końca 2008 r. - wynika z poprawki do projektu nowelizacji ustawy o opłacie skarbowej, popartej w środę przez sejmową Komisję Finansów Publicznych.

Komisja zgodziła się na propozycję Stanisława Steca (SLD), by znaczki opłaty skarbowej obowiązywały o rok dłużej niż chciał rząd - czyli do końca 2008 r., zamiast do końca 2007 r.

Zgodnie z obowiązującym prawem, znaczki opłaty skarbowej straciły ważność na początku tego roku. Obecnie takie opłaty są dokonywane przelewem bankowym lub gotówkowo w kasie urzędu albo u wyznaczonego przez gminę inkasenta. Miało to ułatwić m.in. załatwianie spraw w urzędzie drogą elektroniczną.

Jednak już po wejściu w życie nowego prawa resort finansów otrzymał wiele sygnałów od osób i instytucji, które mają niewykorzystane zapasy znaczków. Tymczasem znaczki nie mogą już być zwrócone.

Według resortu finansów, nie wiadomo dokładnie, ile takich niewykorzystanych znaczków znajduje się w obiegu. Resort apeluje do osób je posiadających, by przetrzymać niewykorzystane znaczki do momentu uchwalenia nowelizacji. Można będzie je wykorzystać podobnie jak poprzednio, przyklejając np. na wnioskach o dokonanie czynności urzędowej lub na wniosku o wydanie zaświadczenia albo zezwolenia.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Komisja Finansów: znaczki skarbowe do końca 2008 r.