Komórkę można zasilać z paluszków

Wojciech Chmielarz
opublikowano: 18-10-2006, 00:00

Dodatki do telefonów komórkowych pomagają wykorzystać pełnię możliwości tych urządzeń i... ułatwiają życie.

Rynek jest dosłownie zasypywany „gadżetami” do telefonów komórkowych. Wśród różnorakich breloczków i kolorowych obudów można znaleźć kilka użytecznych urządzeń, które rzeczywiście ułatwiają życie. Są to na przykład zestawy słuchawkowe.

— Motorola ma bogatą ofertę zestawów słuchawkowych i samochodowych, wykorzystujących bezprzewodową technologię Bluetooth. Pozwalają one na rozmowy telefoniczne bez konieczności używania rąk — takie urządzenia są więc doskonałym rozwiązaniem dla kierowców, kurierów, przedstawicieli handlowych lub osób pracujących przy komputerze — mówi Wojciech Liczkowski z Motoroli.

Urządzeniem tego typu jest IHF1000 — uniwersalny zestaw samochodowy, obsługiwany poleceniami głosowymi, oferujący takie funkcje, jak Caller ID, czyli głosowe wybieranie numerów lub nazw w czasie jazdy, wykonywanie połączeń, obsługę poczty głosowej, SMS.

— Urządzenie to jest łatwe w obsłudze — po włączeniu silnika samochodu automatycznie nawiązuje połączenie z telefonem komórkowym kierowcy. Przy nadejściu połączenia zestaw odtwarza nazwę lub numer telefonu, jeśli te znajdują się w pamięci. Zestaw wyposażony jest w klawisz wielofunkcyjny służący do nawiązywania i odbierania połączeń jednym dotknięciem — informuje Wojciech Liczkowski.

Przenośna energia

Wyładowana bateria w telefonie komórkowym dla przedsiębiorców to przerażająca wizja. Dlatego wielu nie rusza się z firmy bez ładowarki. Czasami jednak zwykła ładowarka nie wystarczy. Wtedy przyda się Power Pal.

— Power Pal znajduje zastosowanie w sytuacjach awaryjnych, kiedy telefon komórkowy rozładowuje się w miejscu, gdzie nie mamy dostępu do sieci energetycznej i standardowej ładowarki, np. w podróży. Wystarczy wtedy w pierwszym lepszym kiosku zakupić standardowego paluszka i za pomocą adaptera Power Pal naładować aparat, co wystarczy nawet na 2 godziny działania. Inna trudna sytuacja: jesteśmy w zagranicznej delegacji w kraju, gdzie gniazdka energetyczne mają inny standard, czyli np. w USA lub Wielkiej Brytanii, w związku z czym nasza „polska” ładowarka jest bezużyteczna — Power Pal i standardowa bateria umożliwiają funkcjonowanie w niecodziennych warunkach — opowiada Radosław Dudzic, project manager firmy Passus, która sprzedaje urządzenie.

Podobną ładowarkę, która może pobierać energię i z baterii, i z gniazdka elektrycznego, ma w swojej ofercie Sony Ericsson.

Zawsze bezpieczne

Zniszczeniu telefonów komórkowych mają zapobiec specjalistyczne obudowy. Taka obudowa chroni smartfona przed wstrząsami, a jej szczelność zapobiega zalaniu urządzenia nawet na głębokości 3 m.

— Ekstremalne, czyli wzmacniane i szczelne, obudowy do miniaturowych komputerów przydają się wszędzie tam, gdzie delikatna elektronika jest narażona na uszkodzenie. Sytuacje takie zdarzają się szczególnie często w przypadku pracy w terenie, np. w firmach budowlanych, kurierskich, przewoźniczych — mówi Radosław Dudzic.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Chmielarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu