Komorowski: PO przedstawi PiS zasady tworzenia rządu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-10-2005, 11:40

Polityk PO Bronisław Komorowski zapowiedział we wtorek w radiowej "Trójce", że Platforma przedstawi PiS dokument o zasadach tworzenia rządu, jego funkcjonowaniu oraz strukturze.

Polityk PO Bronisław Komorowski zapowiedział we wtorek w radiowej "Trójce", że Platforma przedstawi PiS dokument o zasadach tworzenia rządu, jego funkcjonowaniu oraz strukturze.

Komorowski pytany o efekty nocnego (z poniedziałku na wtorek) spotkania liderów PO odparł, że "Platforma postanowiła uczynić gest dobrej woli w stosunku do PiS, przekładając dokument przedstawiony przez Jana Rokitę, który jest dokumentem o zasadach tworzenia rządu, o jego zasadach funkcjonowania - także strukturze".

Poseł PO  wyjaśnił, że w dokumencie mowa jest m.in. o tym "jakie resorty mają być połączone i jakie są zasady tworzenia budżetu". "Jest opisany mechanizm podejmowania decyzji w tym rządzie. Dajemy fragment tego, co przygotowaliśmy na wypadek wygranej Platformy w wyborach parlamentarnych" - powiedział polityk PO. 

Jak zaznaczył, PO oczekuje, że "PiS w końcu pokaże cokolwiek ze swoich prac programowych". Według Komorowskiego, kolejne rozmowy między PO i PiS raczej nie będą się już toczyć publicznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane