Kompania ma zysk

MT
opublikowano: 03-12-2008, 00:00

Największy dostawca węgla dla energetyki zarobił w tym roku 27,6 mln zł.

Największy dostawca węgla dla energetyki zarobił w tym roku 27,6 mln zł.

Kompania Węglowa (KW), która skupia 16 kopalni, wypracowała w dziesięć miesięcy 27,6 mln zł zysku, przy przychodach 10,5 mld zł. Wydobycie węgla wyniosło 37,6 mln ton. KW ma 50-procentowy udział w produkcji węgla i jest największym dostawcą dla energetyki zawodowej.

KW na bieżąco reguluje zobowiązania budżetowe i publiczno-prawne. Na koniec października miała 437,8 mln zł zobowiązań przeterminowanych, czyli z przekroczonym terminem płatności o 39 dni. Zatrudnia 65,1 tys. osób, co od 2003 r., tj. od połączenia pięciu spółek w KW, oznacza spadek o 19,8 tys. osób.

KW jest obecnie jedyną spółką węglową, która podaje wyniki. Nie przekazują takich danych Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) i Katowicki Holding Węglowy (KHW). Takie informacje zniknęły też ze strony internetowej Ministerstwa Gospodarki. Argumentowano to tym, że spółki przygotowują się do prywatyzacji poprzez GPW. W przypadku JSW realny termin wejścia na GPW to lata 2010-11, plany KHW też zostały odłożone na co najmniej kilka miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kompania ma zysk