Kompania Węglowa - podwyżek raczej nie będzie

IAR
opublikowano: 10-02-2009, 12:47

Nie wiadomo, czy w kopalniach należących do  Kompanii Węglowej będą w tym roku jakiekolwiek podwyżki. Jeszcze wczoraj zarząd spółki proponował 5-proc. wzrost płac, dziś sytuacja zmieniła się diametralnie.

Jak poinformował rzecznik Kompanii, Zbigniew Madej, w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym zapadł wyrok nakazujący Jastrzębskiej Spółce Węglowej zapłatę podatku od wyrobisk.

Oznacza to, że wkrótce i od Kompanii Węglowej gminy mogą się domagać zaległego podatku. Zarząd spółki musiał więc utworzyć rezerwy i zabezpieczyć na ten cel 220 mln zł, co zmieni wynik spółki z dodatniego na ujemny.

W tej chwili służby finansowe spółki dokonują analiz i wyliczeń, które mają pokazać czy możliwe będą jakiekolwiek podwyżki.

Związkowcy, którzy od początku żądają 14-proc. podwyżek płac, na razie nie chcą komentować najświeższych doniesień. Od wczoraj okupują siedzibę zarządu spółki. Jak poinformował Radio Katowice, przewodniczący Sierpnia 80 Bogusław Ziętek, związkowcy rozpoczęli także okupację kolejnej spółki Katowickiego Holdingu Węglowego. Tu także głównym żądaniem są podwyżki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane