Kompendium wiedzy o eksporcie

opublikowano: 29-11-2017, 22:00
aktualizacja: 29-11-2017, 22:35

PKO BP uruchomił platformę internetową, która ma ułatwić małym i średnim przedsiębiorcom podbój zagranicznych rynków.

Informacje i analizy dotyczące sytuacji gospodarczej oraz potencjału eksportowego około 130 krajów, raporty branżowe, a także wyszukiwanie kontrahentów na wybranych rynkach — m.in. takie informacje znajdą przedsiębiorcy na Platformie Wsparcia Eksportu, którą uruchomił właśnie PKO BP. Dane mają być aktualizowane dwa razy w roku. Narzędzie zostało ponadto wyposażone w materiały doradcze, z których można dowiedzieć się, jak stawiać pierwsze kroki w eksporcie,zbudować strategię handlu zagranicznego w firmie czy też odpowiednio wykorzystać marketing do promocji za granicą. Bank dopasuje też produkty finansowe do potrzeb eksportera.

— Korporacje stać na to, żeby kupić wiedzę na rynku, natomiast małe i średnie firmy często mają z tym problem. Dlatego stworzyliśmy narzędzie właśnie dla takich podmiotów. Może być przydatne szczególnie dla przedsiębiorców, którzy jeszcze nie eksportują, ale widzą dla siebie potencjał na innych rynkach. Z platformy mogą jednak korzystać także firmy z doświadczeniem w handlu zagranicznym i planujące rozszerzenie działalności na kolejne kraje — mówi Maks Kraczkowski, wiceprezes PKO BP.

Platforma jest dostępna dla wszystkich. Jednak dotarcie do wybranych informacji, np. autorskich analiz PKO BP dotyczących poszczególnych branż, wymaga zalogowania się. To sposób na zbieranie danych o przedsiębiorcach, do których łatwiej będzie potem bankowi dotrzeć. — Platforma ma nie tylko przyciągnąć do nas więcej klientów z sektora MSP, ale także sprzedać więcej produktów klientom, których już mamy — mówi Maks Kraczkowski. Bank po III kwartale tego roku obsługiwał 437 tysięcy takich firm, o 1,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok temu. Platforma Wsparcia Eksportu dostępna jest pod adresem www. wspieramyeksport.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu