Komputronik wszedł w ERP

Kamil Kosiński
08-03-2006, 00:00

Właściciel sieci sklepów komputerowych chce powtórzyć swój sukces, teraz na rynku ERP. W ofercie ma już pierwszy

tego typu system.

Poznański Komputronik Symtec podpisał umowę o współpracy z Biurem Projektowania Systemów Cyfrowych (BPSC) z Chorzowa. Będzie sprzedawać i wdrażać system ERP o nazwie Impuls, produkowany przez BPSC. To nie koniec.

— Zamierzamy poszerzać ofertę w dziedzinie systemów ERP. Planujemy podpisać jeszcze 2-3 podobne umowy jak z BPSC — zapowiada Sebastian Gazda, prezes spółki Komputronik Symtec.

Symtec odchodzi w cień

Spółka Komputronik Symtec powstała w połowie 2005 r. Zawiązały ją dwie firmy — jeden z największych dostawców komputerów PC i ich komponentów na rynek detaliczny (Komputronik) oraz niewielki sprzedawca oprogramowania (Symtec), zajmujący się m.in. dystrybucją aplikacji z rodziny Symfonia. Przez pół roku nowa firma prowadziła działalność Symtecu.

— Symtec istnieje obecnie tylko formalnie, jest właścicielem 50 proc. udziałów w spółce Komputronik Symtec. Nie istnieje za to w sensie operacyjnym. Cała działalność została przeniesiona do nowej spółki — wyjaśnia Sebastian Gazda.

Firma lubi zaskakiwać

Zaraz po powołaniu nowej firmy, kierujący Komputronikiem Wojciech Buczkowski zapowiadał na łamach „PB”, że ma w planie ekspansję na rynku ERP. Wielu traktowało jednak te deklaracje z przymrużeniem oka. Udziałowcy nowej firmy nie mieli bowiem w tym zakresie żadnych doświadczeń. Nawet pierwszy producent systemu ERP, z którym Komputronik Symtec nawiązał współpracę, był zaskoczony propozycją.

— Kiedy usłyszałem o tym pomyśle, byłem raczej zdziwiony. Ale warunkiem nawiązania współpracy jest posiadanie przez partnera sił zdolnych do prowadzenia wdrożeń. Komputronik od razu przysłał na szkolenie czterech pracowników, nie znających co prawda naszego systemu, ale mających doświadczenie z innych, podobnych aplikacji. Widać więc, że mają poważne plany — komentuje Ignacy Miedziński, prezes BPSC.

Czym jeszcze zaskoczy?

— Mamy nadzieję, że w naszej ofercie pojawi się system z najwyższej półki — ujawnia Sebastian Gazda.

Odmawia podania jakichkolwiek szczegółów. SAP zaprzecza jakoby prowadził rozmowy z poznańską firmą na temat wdrażania przez nią systemów produkowanych przez Niemców. Oracle przyznaje, że firma zarejestrowała się w programie partnerskim, ale nie w zakresie sprzedaży systemów ERP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Komputronik wszedł w ERP