Komu auto, komu chatę

DCZ
opublikowano: 11-02-2011, 06:47

Samochody, świadczenia medyczne, dopłaty do posiłków, pożyczki mieszkaniowe. Zobacz, na jakie bonusy mogą liczyć menedżerowie w Polsce.

Zobacz więcej

Ponad połowa dyrektorów jeździ służbowym samochodem.

Dostęp do firmowego auta ma aż 53 proc. dyrektorów, a tylko 10 proc. specjalistów. Prawie dwukrotnie więcej dyrektorów niż specjalistów dostaje również służbowe laptopy do użytku prywatnego (64 proc. vs. 36 proc.), a firmowe telefony komórkowe są w dyspozycji 70 proc. dyrektorów i zaledwie połowy badanych specjalistów - wynika z raportu "Total Compensation MeasurementT" firmy Aon Hewitt. Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda w przypadku świadczeń socjalnych. Tu dysproporcje nie są już tak duże, choć najbardziej widać je w przypadku prywatnej opieki medycznej, którą firmy oferują 55 proc. specjalistów i 62 proc. dyrektorów.

- Nasze badanie pokazuje jednocześnie, że przyznawanie pracownikom dodatkowych dni wolnych od pracy jest wciąż bardzo mało popularnym benefitem w Polsce. W sąsiadujących z nami Czechach to świadczenie oferuje 29 proc. firm biorących udział w badaniu - mówi Barbara Jastrzębska, lider zespołu analiz w Aon Hewitt.

- Najnowsze tendencje w badaniu wynagrodzeń pokazują, że firmy coraz częściej zwracają uwagę na dopasowanie pakietów świadczeń do potrzeb grup pracowników i na to, że atrakcyjność świadczeń jest względna. Dopłaty do posiłków lub pożyczki mieszkaniowe mogą być bardziej potrzebne pracownikom młodszym, na niższych stanowiskach niż dyrektorom, którzy z kolei bardziej docenią rodzinną opiekę medyczną. Dopasowanie świadczeń staje się więc celem wielu działów personalnych i finansowych, które coraz częściej badają zwrot z inwestycji w benefity przez różnego rodzaju sondaże swoich pracowników - komentuje Katarzyna Stasińska, starszy konsultant w Aon Hewitt.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Komu auto, komu chatę