Komu przydaje się nocny kurier

opublikowano: 25-07-2013, 00:00

Z usług kurierskich realizowanych w nocy korzystają przede wszystkim firmy, których model biznesowy opiera się na sieci mobilnych pracowników — informuje TNT Express.

Firma przeanalizowała, w jakich gałęziach gospodarki działają klienci, którzy korzystają z oferty nocnego kuriera. Jak podaje TNT, to przede wszystkim firmy działające w branży automatyki przemysłowej, maszyn rolniczych, maszyn budowlanych, a także sieci dealerów samochodowych i sektor medycznego sprzętu diagnostycznego.

W ramach usługi doręczenia realizowane są między pierwszą w nocy a siódmą rano. Firma kurierska stworzyła odrębną infrastrukturę dostosowaną do tej oferty — centrum przeładunkowe znajduje się w Łodzi, a oddziały rozlokowano tak, aby umożliwić dostarczenie przesyłki do każdego miejsca w kraju w ciągu 6 godzin. Poza tym stworzono siatkę specjalnych połączeń drogowych i przygotowano infrastrukturę teleinformatyczną, która zapewnia klientom indywidualny system obsługi i wymiany danych z TNT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane