Komunikacja dla biznesu w pigułce

opublikowano: 09-05-2012, 00:00

Wszystko, co powinniście wiedzieć o komunikacji, ale boicie się zapytać. Od ekspertów i na darmowym szkoleniu.

Jak nawiązywać i kontynuować kontakty? Co sprzyja, a co utrudnia konwersację? Jak być asertywnym i jak rozwiązywać konflikty? Odpowiedzi na te pytania można poznać podczas nowego szkolenia, które przygotowała Akademia PARP (Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości).

„Umiejętności interpersonalne” to kurs e-learningowy przeznaczony dla przedsiębiorców i pracowników mikro-, małych i średnich firm. Udział w nim jest bezpłatny. Zajęcia obejmują wiedzę m.in. z komunikacji, nawiązywania kontaktów, empatii i pracy zespołowej.

Wybierasz czas i miejsce

— Tego typu umiejętności nie uczy się w szkole ani na studiach, większość z nich nabywamy sami przez doświadczenie i obserwację zachowań innych. Podczas szkolenia można nabyć umiejętności przydatne w życiu zawodowym, które także z powodzeniem można wykorzystać w życiu codziennym — mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP. Kurs składa się z modułów e- learningowych oraz webquestu. To wygodna metoda — można uczyć się w pracy lub w domu, o wybranej przez siebie porze, poświęcając temu dowolną ilość czasu. Potrzebny jest tylko komputer z dostępem do internetu. Jeśli mamy pytania, kierujemy je do ekspertów, którzy wyjaśniają wszystkie wątpliwości.

Na portalu szkoleniowym www.akademiaparp.gov.pl można znaleźć trzy pierwsze moduły szkolenia. Z pierwszego uczestnicy dowiedzą się, jak nawiązywać kontakty oraz jakie czynniki im sprzyjają i je utrudniają. Druga część jest poświęcona empatii, a trzecia asertywności.

Będą webquest i warsztaty

Następne moduły zostaną udostępnione w maju. Uczestnicy kursów poznają kolejne zagadnienia związane z komunikacją, nauczą się pracy zespołowej i radzenia sobie z konfliktem. W programie szkolenia jest także dodatkowy moduł webquest poświęcony sztuce wypowiedzi. Uzupełnieniem tej wiedzy będą stacjonarne warsztaty, podczas których uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności komunikacji werbalnej i pozawerbalnej.

„Umiejętności interpersonalne” to już 33. szkolenie internetowe oferowane przez Akademię PARP. Dostępne tam kursy są podzielone na pięć zakresów tematycznych: finansowo-prawny, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Bezpłatną naukę w nich mogą podjąć wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu