Komunikacja i partnerstwo

WK
opublikowano: 26-05-2014, 00:00

KOMENTARZE PARTNERÓW DODATKU

O tym, że nasz region ma dobre położenie w centrum Polski, nie muszę nikogo przekonywać. Wiedzą o tym inwestorzy, którzy doceniając atuty autostrad, ale też wykorzystując siatkę zmodernizowanych dróg wojewódzkich, inwestują w wielu przeznaczonych dla nich miejscach, m.in. w Strykowie.

Pewnie nie wszyscy wiedzą za to o gospodarczych innowacjach, które od niedawna charakteryzują województwo łódzkie. Cieszymy się z nawiązania ścisłych relacji z Chinami. Konkretnie z miastem Chengdu w prowincji Syczuan. Zbliżyło nas regularne połączenie kolejowe cargo realizowane przez firmę Hatrans. Samorząd województwa łódzkiego był bardzo zaangażowany w to przedsięwzięcie, Chiny bardzo cenią bowiem wkład władz publicznych w nawiązywanie relacji gospodarczych. Nasze kolejne spotkania z władzami prowincji i miasta poskutkowałyotwarciem w Chengdu biura województwa łódzkiego, którego zadaniem jest zbliżanie inwestorów polskich i chińskich. Są już pierwsze znaczące efekty.

Samorząd województwa łódzkiego jest też bardzo zaangażowany w działalność i rozwój Technoparku z BioNanoParkiem — jednego z najnowocześniejszych w Europie centrów badawczo-wdrożeniowych dla biznesu.

Chętnie zwiększamy nasze udziały w Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, dzięki czemu tworzy ona właśnie innowacyjny Inkubator Przedsiębiorczości — oprócz pomocy biznesowi zaoferuje także wsparcie dla młodzieży już w wieku licealnym! ŁARR to w naszym województwie również instytucja zaangażowana we wdrażanie programu JEREMIE — jeszcze jednego dowodu na to, że łódzkie, które jako jedno z pierwszych województw zdecydowało się na udział w tej inicjatywie, potwierdziło swoją otwartość na wszelaką pomoc kierowaną do przedsiębiorców.

WITOLD STĘPIEŃ

marszałek województwa łódzkiego

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu