Koncern MAN kupił teren pod nową fabrykę w Niepołomicach

Polska Agencja Prasowa SA
28-11-2005, 15:33

Niemiecki koncern MAN jest już właścicielem kluczowego terenu pod przyszłą fabrykę samochodów ciężarowych w Niepołomicach koło Krakowa. W poniedziałek spółka Małopolskie Parki Przemysłowe (MPP) podpisała z inwestorem umowę końcową sprzedaży nieruchomości o powierzchni 80 hektarów.

Niemiecki koncern MAN jest już właścicielem kluczowego terenu pod przyszłą fabrykę samochodów ciężarowych w Niepołomicach koło Krakowa. W poniedziałek spółka Małopolskie Parki Przemysłowe (MPP) podpisała z inwestorem umowę końcową sprzedaży nieruchomości o powierzchni 80 hektarów.

    "Transakcja ta otwiera drogę do rozpoczęcia prac przygotowawczych związanych z rozpoczęciem inwestycji tego koncernu na terenie Niepołomickiej Strefy Przemysłowej" - poinformował dziennikarzy prezes MPP Krzysztof Krzysztofiak.

    Zgodnie z ramową umową z sierpnia tego roku dotyczącą niemieckiej inwestycji, zarząd województwa małopolskiego zobowiązał się m.in. do przeprowadzenia operacji wykupu gruntów w Niepołomicach, należących do szeregu prywatnych właścicieli, a następnie sprzedaży ich inwestorowi.

    W pierwszej kolejności chodziło o 80 hektarów, na których zostanie ulokowana fabryka ciężarówek, a w następnych terminach dalsze 60 hektarów z przeznaczeniem na obiekty pomocnicze oraz inwestycje kilku poddostawców firmy MAN.

    Cały obszar inwestycji został już we wrześniu objęty statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE), a w październiku MAN otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie.

    Jak podkreślił Krzysztofiak, harmonogram wszystkich prac przewidziany przez strony umowy jest dotrzymywany.

    Zgodnie z harmonogramem budowa fabryki o wartości ok. 100 mln euro rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku, a  produkcja ciężarówek zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2007 roku. W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie około 650 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Koncern MAN kupił teren pod nową fabrykę w Niepołomicach