Koncerny naftowe zaczęły silnie spadać

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 06-06-2002, 00:00

W fatalnych nastrojach po świątecznej przerwie przystąpili do gry inwestorzy na Wyspach Brytyjskich. Przebieg handlu w Londynie stał pod znakiem spadków, podczas gdy w Paryżu i Frankfurcie indeksy odrabiały straty z poprzednich notowań. Taniejąca ropa ponownie zaważyła na nastawieniu graczy do koncernów naftowych, których akcje stały się najmniej pożądanym towarem na rynku. Spadały więc wyceny walorów BP, Shell Transport oraz TotalFinaElf.

Wzrostowe odbicie zanotowały akcje spółek branży telekomunikacyjnej. Kurs DT mimo zwyżki o ponad 1 proc. wciąż znajduje się w okolicy historycznych minimów. Wzrosty objęły również m.in. France Telecom, Nokię oraz Ericssona. Ten ostatni choć rozpoczął notowania na minusie, wzrósł niemal 2,5 proc.

Liderem wzrostów na frankfurckiej giełdzie była Viva Multimedia. Akcje nadawcy telewizyjnego zyskały 25 proc. po informacji, że Viacom jest bliższy zwycięstwa w wyścigu o przejęcie niemieckiej spółki. O kontrolę nad Viva Multimedia amerykański Viacom konkuruje z AOL Time Warner.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu