Koncert charytatywny Grupy Azoty

opublikowano: 26-01-2017, 22:00

Grupa Azoty zainaugurowała 90-lecie tarnowskiej firmy charytatywnym koncertem, który odbył się 14 stycznia w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W muzyczną podróż zabrała gości Zen Hu, grająca na chińskim odpowiedniku skrzypiec z towarzyszeniem orkiestry Sinfonietta Cracovia pod batutą Jerzego Dybała.

Zagrano muzykę dynastii Straussów, Mozarta, Chopina, Dvořáka, Czajkowskiego. Nie zabrakło też chińskiej muzyki ludowej i muzyki filmowej na skrzypce elektryczne. Koncert zorganizowano na rzecz Stowarzyszenia Prometeusz wspierającego działalność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Zbylitowska Góra

— Dwudniaki, z przeznaczeniem na terapię integracji sensorycznej. — Ten koncert to dla nas dar losu, niemal cud, tym bardziej, że znaleźliśmy się na dziejowym zakręcie. Stare budynki w ZbylitowskiejGórze nie spełniają najnowszych standardów i nie pozwalają na poszerzenie oferty edukacyjno-terapeutycznej z powodu ich stanu technicznego, wpisania do rejestru zabytków i konieczności zwrotu spadkobiercom — podkreśla Jacek Frankowski, dyrektor ośrodka.

Dlatego Starostwo Powiatowe w Tarnowie zdecydowało o przeprowadzce placówki do Dwudniaków. Tam na potrzeby ośrodka powstanie nowoczesny budynek, w którym spełnione będą standardy. Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom Prometeusz wspiera działalność ośrodka od 18 lat. Organizuje imprezy integracyjne, udziela wsparcia finansowego podopiecznym, pomaga w zakupie żywności, odzieży, organizacji wizyt u lekarzy, organizuje turnusy rehabilitacyjne, wycieczki, wyjazdy na basen, wakacje i rajdy. Ma 67 podopiecznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu