Koncesja na wydobycie

opublikowano: 23-11-2017, 22:00

Bogdanka, najnowocześniejsza i najbardziej Befektywna kopalnia węgla kamiennego w Polsce otrzymała od ministra środowiska koncesję na wydobycie ze złoża Ostrów w obszarze górniczym Ludwin o zasobach operatywnych około 186 mln ton.

– Uzyskanie koncesji to ważny krok w realizacji zapowiadanego w naszej strategii planu podwojenia zasobów operatywnych spółki. Daje możliwość długofalowego planowania i zabezpieczenia rozwoju kopalni, a co za tym idzie – zapewnienia stabilności zatrudnienia dla kolejnych pokoleń górników. To także podstawa utrzymania pozycji Bogdanki jako jednej z najważniejszych firm w regionie, przyczyniającej się do rozwoju Lubelszczyzny. Zwiększenie bazy zasobów oznacza także zapewnienie stabilnego zaplecza surowcowego dla Grupy Enea, której jesteśmy częścią – komentuje Krzysztof Szlaga, prezes kopalni Bogdanka. Eksploatacja złoża Ostrów planowana jest dwuetapowo. W pierwszej fazie będzie prowadzona z wykorzystaniem obecnej infrastruktury podziemnej. Uruchomienie pierwszej ściany ma nastąpić w 2020 r. W drugiej kolejności, w latach 2025-30, przewidywane jest udostępnienie pionowe złoża i budowa niezbędnych obiektów i infrastruktury technicznej. Według wstępnych szacunków budowa infrastruktury pochłonie 1,2- -1,3 mld zł. Osiągnięcie docelowego wydobycia ze złoża Ostrów planowane jest około 2032 r. Bogdanka nadal rozważa złoża K-6 i K-7 oraz Orzechów jako potencjalne dalsze obszary eksploatacji. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu