Koniec kontroli skarbówki w ABC Dacie

opublikowano: 23-07-2018, 17:46

Kontrola Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzona w ABC Dacie dotycząca obliczania i wpłacania przez dystrybutora podatku VAT za II kw. 2014 r. nie stwierdziła nieprawidłowości.

Kontrolujący nie sformułowali żadnych wniosków i zaleceń dla spółki.

ABC Data, kierowana przez Ilonę Weiss, blisko cztery lata czekała na wyniki kontroli ws. VAT za II kw. 2014 r.
Zobacz więcej

Ulga po latach

ABC Data, kierowana przez Ilonę Weiss, blisko cztery lata czekała na wyniki kontroli ws. VAT za II kw. 2014 r.

- Postępowanie trwało blisko cztery lata i cieszy nas pozytywne zakończenie wieloletniej kontroli - mówi Ilona Weiss, prezes ABC Data. 

Obecnie w spółce nie jest prowadzone żadne postępowanie kontrolne w zakresie podatku VAT.

Postępowanie ws. VAT za II kw. 2014 r. było spodziewane przez spółkę, gdyż wynikało z faktu, iż za badany okres wystąpiła o zwrot około 58 mln zł nadpłaconego VAT, który wówczas otrzymała.

Zakończenie wieloletniej kontroli może wpłynąć na postrzeganie spółki przez partnerów.

- Liczymy, że zakończenie kontroli korzystnie wpłynie na ocenę sytuacji ekonomiczno-finansowej ABC Data i zostanie pozytywnie przyjęte przez rynek finansowy - mówi Ilona Weiss.

W maju, po wynikach za I kw. prezes ABC Daty zwracała uwagę, że konserwatywne podejście firm ubezpieczających należności nie pomaga dystrybutorowi w biznesie. Na politykę firm ubezpieczających należności wcześniej zwracał uwagę także zarząd AB. Stała się ona konserwatywna po informacjach na temat wcześniejszych, licznych decyzji organów skarbowych w sprawie rozliczania VAT przez przedstawicieli branży. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu