Konkurencja w megaprzetargu Poczty

opublikowano: 28-09-2020, 22:00

Czterech wykonawców złożyło oferty w przetargu państwowego operatora pocztowego z budżetem 92,6 mln zł.

Państwowy operator otworzył oferty w postępowaniu, które określił jako jeden z „najważniejszych i największych przetargów IT w Polsce, z najwyższym budżetem dla usług informatycznych w Poczcie Polskiej”. Chodzi o zakup i dostarczenie oprogramowania Microsoft z licencjami i standardowymi usługami wsparcia. Zamówienie ma zabezpieczyć potrzeby nie tylko Poczty Polskiej, ale też spółek z grupy: Banku Pocztowego i spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe. Państwowa spółka określiła budżet zamówienia na 92,63 mln zł brutto.

DUŻE ZAMÓWIENIE:
DUŻE ZAMÓWIENIE:
Przetarg prowadzony przez Pocztę Polską, na czele której stoi Tomasz Zdzikot, ma zabezpieczyć licencje i usługi na potrzeby trzech spółek z grupy: państwowego operatora, Banku Pocztowego oraz spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe.
Michał Legierski

Jedynym kryterium oceny ofert jest cena. Najtańszą ofertę złożył Integrated Solutions z grupy Orange Polska, który wycenił usługi na 95,24 mln zł brutto. Druga pod względem ceny okazałasię oferta CryonPoland za 97,25 mln zł. Za nią uplasował się notowany na NewConnect APN Promise, który zaproponował 97,97 mln zł. Najdroższą ofertę złożyła spółka Software One Polska: 98,58 mln zł. Fakt, że wszystkie oferty okazały się powyżej budżetu, nie oznacza, że przetarg musi zostać unieważniony. Poczta Polska może zdecydować o zwiększeniu budżetu.

Zwycięzca postępowania podpisze z Pocztą Polską trzyletnią umowę. Przed trzema laty w analogicznym przetargu na sprzedaż i dostarczenie oprogramowania Microsoft z licencjami oferty złożyło czterech wykonawców. Wygrało Sygnity. Budżet zamówienia był wówczas ustalony na 55,18 mln zł. Zamówienie obejmowało jednak oprogramowanie i licencje jedynie dla Poczty, bez spółek z grupy. Rok później do Sygnity trafił też wart 24 mln zł kontrakt na dostawę oprogramowania, subskrypcji usług i oprogramowania standardowego, standardowych pakietów usług hostowanych i pakietów usług technicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane