Konrad Tomaszewski stracił stanowisko w Lasach Państwowych

opublikowano: 18-01-2018, 15:49
aktualizacja: 18-01-2018, 15:49

Konrad Tomaszewski nie jest już dyrektorem generalnym Lasów Państwowych. Ministerstwo nie ujawnia powodów tej decyzji.

- Pan dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski został dziś odwołany z tej funkcji. Nazwisko nowego dyrektora poznamy jutro – potwierdza w rozmowie z „PB” Aleksander Brzóska, rzecznik prasowy Ministerstwa Środowiska.

Jeśli ktoś uważa, że np. w Niemczech jest wolny rynek sprzedaży drewna, to się myli: tam nie ma wolnego rynku. Tam przychodzi klient do właściciela lasu i umawia się co do ceny.  Konrad Tomaszewski  dyrektor generalny Lasów Państwowych
Zobacz więcej

Jeśli ktoś uważa, że np. w Niemczech jest wolny rynek sprzedaży drewna, to się myli: tam nie ma wolnego rynku. Tam przychodzi klient do właściciela lasu i umawia się co do ceny. Konrad Tomaszewski dyrektor generalny Lasów Państwowych Fot. Grzegorz Kawecki

Na pytanie o powody tej decyzji nie odpowiada.

Od 9 stycznia minister środowiska jest Henryk Kowalczyk, który zastąpił na tym stanowisku Jana Szyszkę, który pełnił tę funkcję od 16 listopada 2015 r. Konrad Tomaszewski uchodzi za bliskiego współpracownika Jana Szyszki. Szyszko powołał Tomaszewskiego na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych 17 listopada 2015 r. Tomaszewski był dyrektorem generalnym Lasów Państwowych także w latach 1998-2001.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Konrad Tomaszewski stracił stanowisko w Lasach Państwowych