Konsalnet bliżej przejęć

ANP
opublikowano: 20-01-2010, 00:00

Na początek zakup dwóch regionalnych podmiotów, później akwizycja zagraniczna.

Na początek zakup dwóch regionalnych podmiotów, później akwizycja zagraniczna.

Konsalnet, specjalizujący się w usługach m.in. ochrony, monitoringu czy konwojów, może sfinalizować przejęcie dwóch podmiotów regionalnych z branży ochroniarskiej.

— Nie są to duże podmioty, ale umocnią naszą pozycję w segmentach rynku i geograficznie — mówi Adam Pawłowicz, prezes Konsalnetu.

W tym roku grupa stawia na ekspansję zagraniczną.

— Chcemy m.in. rozszerzyć skalę działania na Słowacji. Ale to tylko jeden z kierunków. Jeśli rozmowy powiodą się z większą liczbą podmiotów, będziemy potrzebować zewnętrznych źródeł finansowania — mówi Jacek Pogonowski, partner Societe Generale Asset Management w Polsce, funduszu, który ma 80 proc. udziałów Konsalnetu.

Akwizycje mają zapewnić pozycję lidera branży ochroniarskiej. Dziś Konsalnet zajmuje drugie miejsce z udziałem w rynku około 8 proc. Czołową firmą jest Solid (10 proc.), a trzecią giełdowy Impel.

Władze Konsalnetu zapowiadają poprawę wyników.

— Ten rok będzie pewnie trudny, choćby ze względu na obniżkę cen w przetargach. Planujemy jednak wzrost przychodów — mówi Adam Pawłowicz.

W 2009 r. przychody grupy wyniosły ponad 500 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu