Konsalnet przejmuje Laam

AT
opublikowano: 24-03-2011, 00:00

Firma ochraniarska zapowiada kolejne akwizycje w kraju i zagranicą. Wyda nawet 80 mln zł.

Firma ochraniarska zapowiada kolejne akwizycje w kraju i zagranicą. Wyda nawet 80 mln zł.

Konsalnet, spółka z branży ochrony osób i mienia kontynuuje falę przejęć. W marcu pod skrzydła grupy trafiła wywodząca się z Trójmiasta — firma Laam.

Nabytek specjalizuje się w usługach ochrony fizycznej, a klientami są firmy i sieci handlowe — m. in. Empik, Sephora, LPP czy Smyk. W ubiegłym roku przychody Laamu wyniosły 19 mln zł.

— Akwizycja umocni naszą pozycję w segmencie ochrony sieci, obiektów handlowych i biurowych oraz przemysłowych. Laam zostanie pod własną marką i działać będzie w ramach własnych struktur operacyjnych — mówi Adam Pawłowicz, prezes Konsalnetu.

To jednak nie koniec akwizycji na ten rok.

— Prowadzimy rozmowy z trzema podmiotami. Jedna z nich ma się zakończyć umową jeszcze w tym półroczu — zapowiada Adam Pawłowicz.

Spółka ma chrapkę na rynki pozostałych krajów z Europy Środkowo-Wschodniej. Do tej pory zainwestowała prawie 25 mln zł w uruchomienie działalności od podstaw w Rumunii. Będzie tam świadczyć usługi przewozu, liczenia, sortowania i przechowywania gotówki. Chce wejść również na tamtejszy rynek ochrony, również dzięki przejęciom. Na celowniku jest już kilka spółek.

W kasie spółki do wydania na akwizycje czeka 60-80 mln zł. Chociaż prezes zastrzega, że — w razie pojawiających się okazji na rynku, suma może się powiększyć. Właścicielem firmy jest fundusz private equity Amundi. Dzięki nowym spółkom przychody mają wzrosnąć nawet o 100 mln zł (w 2010 r. wyniosły 517 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu